[USA] Dziennik z podróży. Przewróciło się…

…niech leży. Jeżdżąc dziś po okolicznych miasteczkach naliczyłem 70 (!) przewróconych koszy i innych pojemników. Nie pierwszy raz zwróciłem na to uwagę, dziś pierwszy raz zacząłem je liczyć. I nie, nie było dzisiaj wiatrów, myślę, że takie coś zostaje po przejeździe śmieciarki.
Amerykanie wydają się być bardzo pedantyczni – utrzymują idealnie przystrzyżoną trawę przed domem, budynki oświetlają z zewnątrz światłami, żeby się prezentowały ładnie po zmroku (i naprawdę im to doskonale się udaje!), a jednocześnie ignorują leżące wiadra. Obawiam się, że nie dowiem się nigdy dlaczego tak jest, bo prawdopodobnie mi to znormalnieje zanim dotrę do wiarygodnego źródła informacji na ten temat.

Inny przykład leżących rzeczy, tym razem przed sklepem z drogimi alkoholami.

Przy moim domu też czasami leży wiadro, natomiast codziennie mogę oglądać poniewierające się u sąsiadów w ogródku krzesełka oraz duży, dwuosobowy, czerwony kajak. Facet, który ma się wprowadzić po mnie ma przywieźć swoje trzy następne kajaki. Jak to usłyszałem, to zastanawiałem się po co komuś mogą być potrzebne trzy takie same łódki jednocześnie. Przestałem jak mój współlokator opowiedział o swoim wspólniku, który ma w domu 6 odkurzaczy, bo uwielbia odkurzać*. Chciał, za swoje kupił, to mu wolno mieć i nie mój interes po co… Ameryka.

* mają prawdopodobnie najczystszą stolarnie na świecie…

Published
Categorized as USA

By mgorecki

http://mgorecki.net/index.php/about/

3 comments

 1. Z tym przewracaniem to odwrotnie jak w Niemczech.
  Tam na zewnątrz, ulica – wydmuchane wychuchane, tak, że nie wiem co, natomiast jak wejdziesz na podwórko w miejsce, którego nie widać z ulicy to… często można się przestraszyć ;-)

 2. Ahhh no i własnie!
  100 LAT
  100 LAT
  Niech żyje żyje nam!
  100 LAT
  100 LAT
  Niech żyje żyje nam!
  Jeszcze raz,
  jeszcze raz!
  Niech żyje żyje nam!

  Najlepszego z okazji urodzin!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *