[USA] Nowe spojrzenie na Teksas

Od dziś wracam do akutalizacji bloga. Podczas ciszy nie próżnowałem i zebrałem sporo nowych wiadomości, teraz pozostaje największe wyzwanie – przekuć myśli w słowa. Trzymajcie kciuki!

Ostatnio odkryłem, że potrzebowałem kilka miesięcy żeby nauczyć się zwiedzać Texas (który coraz bardziej lubię!). Pierwsze wrażenie jakie tu miałem, to, że prawdą jest, że wszystko jest większe w Teksasie. Drugie, że tu nic nie ma – absolutne zakuprze, gdzie wiatr zawraca, a psy szczekają tylną częścią ciała. Dopiero za trzecim spojrzeniem, po zrozumieniu, że tu trzeba doceniać drobiazgi, zacząłem od nowa odkrywać ciekawostki. Pisanie o nich jest trudniejsze niż o sprawach i miejscach szokujących, będę próbował – będę pisał ciekawie albo padnę próbując!

Zastanawiam się czy już o tym nie pisałem, ale kilka kilometrów na południe od naszego domu jest miejsce gdzie kręcono Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną – jeden z najlepszych filmów XX wieku. Wtedy, w 1974r było tam pustkowie, teraz w tym miejscu jest centrum biznesowe przy skrzyżowaniu autostrad, a samo miasto ciągnie się 15 kilomertów dalej na północ. Oryginalny dom, w którym kręcono Masakrę, został przeniesiony niedaleko (1.5 godziny drogi na zachód) do Kingsland i mieści się w nim restauracja. Odnaleźliśmy go zupełnie przypadkiem, ale o tym będzie później (dziś zmarnowałem cały przydzielony czas na próby przypomnienia sobie jak się pisze).

Zdaję sobie sprawę, że zbiór osób, które interesują informacje o starym domu z filmową historią jest raczej nieduży, dlatego miłośników mocniejszy wrażeń zapraszam do obejrzenia filmu, jak sępy jedzą sarnę zabitą na drodze, który nakręciłem w ostatnią sobotę tutaj:

ps. A to jeden główi sprawcy ciszy na blogu:
* Sklep z biżuterią goldcastu dostał nową karoserię i nowy silnik. Zapraszam do zostawiania tam dużej ilości gotówki. Cały dochód jest przeznaczony na wspieranie firmy rodzinnej.
* Podwodne słuchawki Swimp3 – wydałem nierosądną ilość pieniędzy na słuchawki podwone, więc muszę często chodzić na basen, żeby się zamortyzowały. Przy okazji polecam – dzwięk przekazują nie przez uszy, tylko przez kości – jak w kabinie myśliwców wojskowych. Pływanie jest zdecydowanie mniej nudne jak można słuchać dyskusji w radiu.
* Wbrew logice i architekturze kupiliśmy sobie stół bilardowy!

By mgorecki

http://mgorecki.net/index.php/about/

4 comments

  1. A co! Jak się bawić to się bawić! :) Gratulacje stołu, słuchawek, dobrych ujęć, tekstów i życia :)
    Miło, że wracasz do pisania… czekam na dalsze kąski :)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *